Etusivu / Ota yhteyttä

Ota yhteyttä

Kari Peuhkuri

Toimitusjohtaja Nordic Interim, Suomi

Karilla on yli 20 vuoden kokemus henkilöstökonsultoinnista ja rekrytoinnista ja on ollut mm. Mercuri Urvalin ja JFP Executive Search Oy:n palveluksessa.

+358 40 503 4988
kari.peuhkuri@nordicinterim.fi

Pia Blom-Johansson

Partneri, seniorikonsultti

Pialla on pitkä kokemus liiketoiminnan kehittämisen tehtävistä Tapiola-ryhmässä. Ennen siirtymistään Nordic Interimiin hän toimi Vermon Raviradan toimitusjohtajan tehtävässä.

+358 40 545 3515
pia.blom-johansson@nordicinterim.fi

Niklas Björkman

Partneri, Nordic Interim, Suomi

Niklaksella on pitkä kokemus eri toimialoilta ja kansainvälisistä yrityksistä ja on työskennellyt muun muassa Fazerilla, Tongyu Technologylla ja Stora Ensolla.

+358 400960 534
niklas.bjorkman@nordicinterim.fi

Björn Henriksson

Toimitusjohtaja Nordic Interim, Ruotsi ja partneri

Ruotsin tiimiämme johtaa pieni tiimi, jota johtaa Björn Henriksson. Hän on toiminut erilaisissa johtavissa tehtävissä teollisuudessa operatiivisena johtajana, kehitysjohtajana ja eri liiketoiminta-alueiden johtajana.

+46 (0)76 100 18 86 
bjorn.henriksson@nordicinterim.com

Charlotta Kvarnström

Partneri

Charlottalla on kansainvälinen tausta b2b palveluista ja johdon konsultoinnista. Charlotta tulee meille toimitusjohtajan ja partnerin paikalta Accenturelta, jossa hän oli vastuussa Communications, Media & Technology Business Process Services i Norden – yksikön toiminnasta.

+46 (0)70 663 30 20
charlotta.kvarnstrom@nordicinterim.com

Janeric Peterson

Perustaja ja partneri

Janeric Peterson on perustanut Nordic Interimin vuonna 2004. Hänen taustansa on kansainvälisistä interim ja liikkeenjohdon konsultointiyrityksistä.

+46 (0)8 503 855 00
j.peterson@nordicinterim.com

Cecilia Brinck Larsson

Partneri

Cecilialla on pitkä kokemus johdon rekrytoinneista. Hän toiminut muun muassa Senior managerina Navigiossa ja partnerina Head Agentilla.

+46 (0)73 650 80 17
cecilia.brinck@nordicinterim.com

Roger Henrysson

Seniorikonsultti

Roger on työskennellyt henkilöstöhallinnon ja rekrytoinnin parissa muun muassa Agentumissa, Korn/Ferry Internationalissa ja Novare – ryhmässä, painopisteenä johtajien ja asiantuntijoiden rekrytointi.

+46 (0)73 531 72 16
roger.henrysson@nordicinterim.com

Lena Haeger

Seniorkonsultti

Lenalla on yli 15 vuoden kokemus johdon suorahakutehtävistä ja soveltuvuusarvioinneista. Edellisessä työpaikassaan, K2 Search Sweden AB:ssa, hän toimi seniorikonsulttina. 

+46 (0)70 392 37 10
lena.haeger@nordicinterim.com

Jannike Falkman

Konsultti

Jannikella on yli yhdeksän vuoden kokemus johdon rekrytoinneista ja interim-toiminnasta.

+46 (0)70 245 26 57
jannike.falkman@nordicinterim.com

Katarina Edvall

Senior Advisor

Katarina Edvallilla on 25 vuoden kokemus johtamistehtävistä etupäässä konsultointi- , koulutus- ja henkilsötövuokrausalalta, mutta myös rahoitus- ja energiateollisuudesta.

+46 (0)70 300 24 23
katarina.edvall@nordicinterim.com

Mikael Forss

Senior Advisor

Työskentelee interimtoimeksiannossa syksyn 2020.
Mikael on työskennellyt terveyspalvelualan yrityksissä sekä julkisella että yksityisellä sektorilla

+46 (0)70 737 39 95
mikael.forss@nordicinterim.com